Dit is mijn favoriete brownie recept. Ik leerde het van The Happy Herbivore aka Lindsay Nixon. Ik kocht haar kookboek toen ik begon met plantaardig eten omdat het toen het enige plantaardige kookboek was dat ik kon vinden dat uit ging van dagelijkse, makkelijk verkrijgbare ingrediënten. Zonder superfoods. Zonder poespas. Gewoon puur eten, dat sprak me aan en heeft nog steeds mijn voorkeur.
Ik heb er wel wat mee geëxperimenteerd voordat het helemaal goed was, en nu is het tijd dit recept te delen. Ik ben namelijk gek op chocola maar helaas bevat dit veel vet en suiker. Cacao zelf is juist een anti-oxidant, vandaar ook de mededeling dat pure chocola wel goed voor je is. Maar helaas. De cacao kan dan wel goed voor je zijn, de suiker en vet is dat niet!
Deze brownies kan je prima eten, ze zijn zelfs goed voor je!
Dit heb je nodig:
Een ronde bakvorm met een diameter van 20 cm.
Een keukenmachine.
2 blikken zwarte bonen van 400 gram per stuk, afgespoeld en uitgelekt
2 niet al te grote, niet te rijpe bananen
1/2 cup havervlokken
1/2 cup agave siroop
1 tl vanille essence
1 el kaneel
3/4 cup cacao
Wat ga je doen??
Stop alle ingrediënten behalve de havervlokken in een keukenmachine en laat draaien totdat je een egale, romige emulsie hebt.
Roer de havervlokken erdoor.
Druk het beslag in de bakvorm en bak 30 minuten in een oven op ongeveer 180 graden.
Even laten afkoelen en genieten!!
Extra:
Je kunt de agave ook vervangen door 3 a 4 dadels die je pureert in water.
Je kunt de havervlokken ook vermalen in je blender tot havermeel.
Voeg eventueel ook nog wat cacao nibs toe aan je beslag voor en extra bite.
Ten slotte kun je natuurlijk ook wat fijngehakte pure chocolade toevoegen.
Ik koop meestal de blikken van Bonduelle omdat die gewoon bij mijn plaatselijke AH te koop zijn en regelmatig in de aanbieding. Dan sla ik flink in.
Hoi Jessica, ik ben in het boek van Matthieu Ricard aan het lezen “Waarom ik mijn vrienden niet opeet”. Ik vind het een geweldig boek waarin vanuit verschillende kanten het niet eten van dieren (en dierproducten) wordt belicht. Zowel spiritueel, vanuit compassie voor alles wat leeft, milieutechnische, en misschien volgen er nog meer invalshoeken (ik ben ongeveer op de helft). Het is een zeer inspirerend boek, zeker de moeite waard mocht je het nog niet kennen.
In ieder geval heeft dat boek (samen met cowspiracy) me op het spoor gezet van het veganisme en zo kom ik bij jouw uit.
Wat een prachtige en inspirerende site heb je! Ik heb je boek gedownload en ga morgen beginnen met een aantal van je recepten. Dank je wel!
Hartelijke groet, Dagmara.
He wat een leuk bericht!
Dankjewel, ben benieuwd wat je van de recepten vind.
En ben jij de Dagmara die ik denk dat je bent? (parcival)
Heel veel succes, het lijkt me een prachtig boek, heb hem zelf nog niet gelezen.
liefs Jessica
Hallo Jessica,
Wat een leuke site en vooral ook fijn dat je volgens WFPB in het Nederlands schrijft.
Ik vroeg me af of je de havermout in dit recept ook zou kunnen vervangen voor bv volkorenmeel?
Met vriendelijke groet, Rianne
He Rianne, dankjewel 🙂
Ja ik hoop dat WFPB snel ook hier opgepikt zal worden.
Ik denk niet dat volkorenmeel zal werken in de brownies. Is er een reden waarom je geen havervlokken wilt gebruiken?
-xox-
Jessica
Ik vind havervlokken vaak te grof (in gebak dan, niet in mijn havermout), maar ik heb helaas geen keukenapparaat ter beschikking om de havervlokken tot havermeel te vermalen. Vandaar dat ik dacht misschien kan ik het vervangen met volkorenmeel. Denk je dat de volkorenmeel het mogelijk te droog zal maken?
Ik vroeg me ook af of de agavesiroop misschien door appelmoes zonder suiker vervangen zou kunnen worden?
Misschien ga ik het wel gewoon uittesten volgende week, als de boodschappen binnenkomen 🙂 Het kan hooguit mislukken 🙂 Bedankt in elk geval voor je reactie. Fijne artikelen en recepten staan er op je site.
Met vriendelijke groet, Rianne